Czy warto stosować dietę mayo?

Poza wnętrzami

Jeśli myślisz o zrzuceniu kilku (a może nawet kilkudziesięciu) zbędnych kilogramów z pewnością nieraz ulegasz pokusie zastosowanie jednej z popularnych diet, których twórcy gwarantują, że w bardzo krótkim czasie osiągnąć możesz niezwykle spektakularne efekty. Niestety w większości przypadków efekty stosowania takiej diety-cud są odwrotne do zamierzonych. Po pierwsze nawet, jeśli dają jakieś efekty, są one głównie związane z utratą z organizmu wody oraz dosyć cennej tkanki mięśniowej. Wiąże się też z nimi nieunikniony efekt jo-jo. Ponadto źle zbilansowane jadłospisy nie dostarczają organizmowi niezbędnych substancji odżywczych, przez co mają na niego bardzo zły wpływ. Czy dieta mayo zalicza się do tego typu diet?

Mayo dieta

Zdania na ten temat mogą być podzielone, nie sposób jednak zaprzeczyć, że po pierwsze jest to dieta niezwykle niskokaloryczna, przez co zalicza się ja do głodówek, które nie powinny być stosowane zbyt długo (z pewnością nie dwa tygodnie). Po drugie opiera się ona przede wszystkim na kurzych jajach oraz warzywach, nie może więc dostarczyć organizmowi niezbędnych składników. Lepszym rozwiązaniem jest wybór zdrowej, odpowiednio zbilansowanej diety.

 

Poza wnętrzami
Niebezpieczne substancje

Dodatki do żywności są nieuniknione, znajdziemy je obecnie w każdym produkcie. Kiedyś dało się bez nich żyć, obecnie tak jakby wszyscy się zaprogramowali na substancje pomocnicze. Większość pojawiających się dodatków to substancje konserwujące, ich zastosowanie wskazane jest przy dłuższej dacie przydatności produktów spożywczych, a drugim jakże ważnym elementem oczywiście są …