Niewielka kuchnia – jak ją zaaranżować?

Wnętrza

Mały metraż pomieszczenia kuchennego może być dużym problemem – szczególnie dla osób, które uwielbiają kulinaria i często spędzają w kuchni wiele godzin. To wnętrze, które powinno być nie tylko wizualnie estetyczne, ale przede wszystkim łatwe w sprzątaniu, wygodne i komfortowe. Przedstawiamy pięć porad, które pozwolą Ci zaaranżować idealną kuchnię w niewielkim pomieszczeniu!

1. Meble na wymiar

Kuchenne meble na wymiar są rozwiązaniem stosunkowo drogim, jednak charakteryzują się wyjątkową trwałością i możliwością stworzenia idealnej aranżacji. Tworzenie mebli od podstaw pozwala na spersonalizowanie projektu i maksymalne wykorzystanie powierzchni w pomieszczeniu. Do przechowywania naczyń, akcesoriów i produktów spożywczych możemy wykorzystać długie, pociągnięte do sufitu szafki, jak i szuflady oraz wąskie półki, które ograniczają przestrzeń wykorzystywaną na gromadzenie przedmiotów.

2. Umiar w akcesoriach

Sprzęty kuchenne mogą zajmować bardzo dużo miejsca. Zamiast posiadania kilku lub kilkunastu różnych akcesoriów, wykorzystuj sprzęty uniwersalne, dzięki którym przygotujesz różne potrawy. Możesz skorzystać z blenderów, które posiadają kilka wymiennych końcówek, dzięki czemu z łatwością przygotujesz nie tylko koktajle, sosy i zupy, ale również wykorzystasz je do mielenia orzechów, tarcia ziół i przypraw oraz siakania warzyw. Twoja kuchnia będzie zdecydowanie wygodniejsza jeśli zainwestujesz w dobry robot kuchenny, który zastąpi większość sprzętów.

3. Oświetlenie

W małych kuchniach niezwykle ważne jest wykorzystanie odpowiedniego oświetlenia. Zrezygnuj z dużych żyrandoli na rzecz plafonów i paneli ledowych. Wnętrze rozświetli chłodne, stonowane światło, które sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się większe.

4. Jasna kolorystyka – jasny dom

W małych kuchniach powinna dominować jasna kolorystyka – eleganckie szarości, tradycyjne beże lub biel, którą skontrastują ciemniejsze meble. W celu zabezpieczenia ścian nad zlewem, blatami i kuchenką wykorzystać możesz plastikowe lub szklane panele, które są łatwe w czyszczeniu oraz osłaniają ściany przed zabrudzeniem wodą, tłuszczem i resztkami produktów spożywczych.

5. Zrezygnuj z nadmiaru dodatków

Twoja kuchnia będzie bardziej przestronna i komfortowa jeśli zachowasz umiar w dodatkach – szczególnie tych, które zwykle stoją na blatach. Zmaksymalizuj przestrzeń użytkową, możesz posłużyć się wąskimi półkami nad blatami w celu przechowywania przypraw i niezbędnych akcesoriów. Staraj się, by to pomieszczenie było wyjątkowo czyste i łatwe w sprzątaniu.

 

Wnętrza
Wynajem nieruchomości

Inwestycja w nieruchomości – czy się opłaca Jeśli myśleliśmy o zainwestowaniu naszych funduszy z pewnością przez myśl przeszła nam inwestycja w nieruchomości. Jest to pewien stabilny sposób zainwestowania naszego kapitału, który oprócz swojej pewności może zapewniać nam zysk. Dlatego też stał się to najpopularniejszy sposób na lokowanie funduszy wśród polaków. …

Wnętrza
Miłość a przeprowadzka

Ten jedyny/ta jedyna W końcu nadszedł ten moment! Znaleźliśmy miłość naszego życia(a przynajmniej tak w danym momencie uważamy). Jesteśmy przekonani, że jest to ten jedyny/ta jedyna, i teraz chcemy poczynić następny krok w naszej znajomości. Może do ślubu jeszcze nam nie spieszno… Ale może przeprowadzka do wspólnego mieszkania?! Spokojnie, pamiętajmy, …

Wnętrza
Budowa domu marzeń

Budowa domu – ale jak się za to zabrać Wybudowanie naszego własnego domu, jest częstym marzeniem wśród rodzin, czy par. Dom dostosowany dokładnie do naszych potrzeb i gustu! Jednak wiadomo, że oprócz marzeń potrzebna jest tu solidna praca i organizacja, a przede wszystkim pieniądze – w końcu dom sam się …