Czy na jednym łóżku można pomieścić aż trójkę dzieci? Tak! Z niektórymi modelami łóżek piętrowych to możliwe. To idealne rozwiązanie, jeśli cała nasz trójka musi spać w jednym pokoju!

Wielofunkcyjne łóżko piętrowe

Troje dzieci to nie przelewki. Wymagają nie tylko nieustannej opieki, ale również ogromnej ilości przestrzeni do zabawy. Jak ją wygospodarować skoro trzeba też przecież gdzieś zmieścić biurka, szafki, łóżka? Nawet w sporym, kilkunastometrowym pokoju będą z tym trudności (nie mówiąc już o naszym typowym budownictwie, w którym pokoje mają zaledwie 8-13 metrów).

W sukurs przychodzą nam tu meble wielofunkcyjne, które pozwalają na maksymalne wykorzystanie każdego skrawka przestrzeni. To meble, które dzięki swojej nietypowej konstrukcji, dbają o to, by przestrzeń wykorzystywać nie tylko w poziomie, ale również i w pionie. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom możliwe jest, by z jednego łóżka korzystało na raz aż troje dzieci (i to każde śpiąc osobno).

Troje dzieci i łóżko piętrowe – jak to działa?

Łóżka piętrowe dla trojga dzieci to konstrukcje oparte o tradycyjne łóżko piętrowe dla dwóch osób, które dodatkowo, w dolnej przestrzeni pod łóżkiem ma szufladę, która po wysunięciu staje się dodatkowym, trzecim łóżkiem. Konstrukcja szuflady pozwala ją wykorzystać jako miejsca do spania, jest stabilna i trwała. W dzień szufladę po prostu się wsuwa i dzięki temu dzieci mają więcej miejsca do zabawy.

Łóżko piętrowe dla trójki dzieci

Jest to wygodne rozwiązanie zarówno wtedy, kiedy mamy w domu trojaczki, jak i wtedy, kiedy mamy dzieci w różnym wieku. Jeśli jedno z łóżek nie będzie już potrzebne (bo np. nastolatek otrzyma własny pokój), szuflada może służyć jako dodatkowe miejsce na pościel czy zabawki.

Zakup łóżka z szufladą warto rozważyć również wtedy, kiedy wprawdzie mamy dwójkę dzieci, ale mamy też w rodzinie odwiedzających je kuzynów czy po prostu dzieciaki mają przyjaciół. Dzięki dodatkowemu łóżku w szufladzie, w pokoju naszych maluchów zawsze może przespać się gościnne kolega czy kuzyn.

Łóżko piętrowe z dostawką dla trojaczków

Przy zakupie łóżka dla trójki dzięki, warto wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa i zakupić dodatkowe zabezpieczenie dolnego łóżka (by przez przypadek dziecko w nocy nie zsunęło się na brata czy siostrę).