Dla chłopców niebieskie, a dla dziewczynki różowe – to standardowy podział kolorystyczny stosowany od dziesiątków lat. Nie jest to jednak jedyna opcja kiedy szukamy mebli dla chłopca lub dziewczynki. Jakie inne propozycje przygotowali producenci łóżek? Co jest ważne przy wyborze łóżka dla chłopca, a co dla dziewczynki?

Łóżko wprost z chłopięcych marzeń

Co kochają kilkulatki? Do najczęściej pojawiających się motywów należy:

  • Piłka nożna (ewentualne inne rodzaje sportu),
  • Dinozaury
  • Samochody i motoryzacja (w tym również wozy strażackie i policyjne),
  • Postacie z bajek (aktualnie będących na topie oraz tych, które są ponadczasowe – piraci, Indiana Jones).

Urządzenie pokoju dla chłopca w zgodzie z jego marzeniami, wcale nie musi być trudne. Z pomocą przychodzą nam tu producenci wyjątkowych, stylizowanych łóżek (i całych pokoi), dokładnie odpowiadających chłopięcym marzeniom. Wśród dostępnych propozycji są zatem takie propozycje jak łóżko – piracki statek, łóżko – samochód czy łóżko – wóz strażacki. Niektóre z tych propozycji są mocno zaawansowane technologicznie (np. łóżko samochód z sygnałami dźwiękowymi w formie odgłosów silnika i akceleratora, światłami i działającym, mobilnym radiem). Dla chłopców nieco starszych, nastolatków, ważnym aspektem łóżka jest zarówno wygoda jak i możliwość budowania własnej indywidualności. Świetnie sprawdzą się tu wszystkie piętrowe łóżka z półeczkami i schowkami na górze, w których można ukryć coś przed mamą.

 

Stylizowane łóżka dla dziewczynki

Praktycznie powszechnym etapem w życiu każdej małej dziewczynki jest fascynacja baśniami o księżniczkach. Dla miłośniczek Meridy, Roszpunki, Ariel, Belli czy Aurory, idealnym łóżkiem będzie łóżeczko utrzymane w różowej kolorystyce z typowo „królewskimi zdobieniami” jak zagłówki czy moskitiera lub baśniowe łóżko o nietypowej formie zdobione motywami gwiazd. Dla bardziej wymagających dziewczynek (miłośniczek Kopciuszka) – łóżka – karoca.

Dla mam (i ich córek) które są przeciwne stereotypizacji płciowej, ciekawym rozwiązaniem może być również łóżko – samochód, w nieco bardziej stonowanej kolorystyce (np. białe) lub całkowicie rozkosznie różowe. Producenci mebli dziecięcych zauważając to, że dziewczynki też kochają samochody (i nie każda chce być księżniczką), do swojej oferty włączają również łóżka dla dziewczynek o nieco mniej typowych formach.