Jakie panele do salonu wybrać?

Wnętrza

Wybór paneli podłogowych ma duży wpływ na wygląd aranżacji pomieszczenia. Ogromny wybór wzorów i kolorów, jak i samych typów paneli oraz ich przeznaczenia, może sprawiać wiele problemów. Na co zwrócić uwagę w trakcie szukania idealnych paneli?

1. Charakter pomieszczenia

Panele na podłodze pełnią nie tylko funkcję wizualną – muszą być również funkcjonalne i dobrane pod rodzaj pomieszczenia. W salonach i sypialniach wykorzystuje się inne panele podłogowe niż w kuchniach, gdzie te muszą być dodatkowo odporne na działanie wilgoci i wyższych temperatur. Zawsze należy wybierać panele przeznaczone do wybranych pomieszczeń, dzięki czemu posłużą nam znacznie dłużej.

2. Jakość paneli

Jakość paneli oznaczana jest przez klasę – to ona charakteryzuje ich odporność na działanie czynników zewnętrznych. Im wyższa klasa paneli, tym również wyższa cena. W salonach i sypialniach możemy postawić na tańsze produkty, jednak w pomieszczeniach kuchennych i łazienkach należy brać pod uwagę tylko produkty najwyższej klasy.

3. Dopasowanie kolorystyczne

Panele podłogowe muszą być dopasowane stylistyczne i kolorystycznie do reszty wnętrza. Jasne panele powiększą wizualnie pomieszczenie, doskonale sprawdzą się w towarzystwie ciemniejszych mebli i intensywnych kolorów ścian. Jeśli marzy nam się nowoczesna aranżacja możemy wybrać ciemniejsze panele, które nadadzą klasy i smaku aranżacji wnętrza.

4. Panele w otwartych pomieszczeniach

Jeśli w naszym mieszkaniu występują otwarte pomieszczenia – np. połączenie salonu z kuchnią lub przedpokojem – pamiętajmy, by kolorystyka paneli była spójna i jednorodna. Umożliwi to zachowanie efektu przestronnych wnętrz i zapobiegnie powstawaniu efektu “oddzielenia” pomieszczeń. W zamkniętych sypialniach, które odbiegają kolorystyką od reszty domu lub mieszkania, możemy wykorzystać panele o odmiennym wzorze lub kolorystyce.

5. Materiał wykonania a czyszczenie i pielęgnacja paneli

Panele wykonywane są zarówno z drewna, jak i laminowanych płyt. Te drugie charakteryzują się niższą ceną, ale również nieco większą podatnością na odpryski i uszkodzenia mechaniczne. Drewno prezentuje się wyjątkowo elegancko, jednak jego nieodpowiednia pielęgnacja może powodować uszkodzenia i podatność na wchłanianie wilgoci. Aby cieszyć się długim użytkowaniem paneli podłogowych nie możemy zapominać o wykorzystywaniu odpowiednich detergentów oraz regularnej impregnacji m.in. pastami do podłóg, które nie tylko nabłyszczają panele, ale przede wszystkim zabezpieczają je przed uszkodzeniami.

Wnętrza
Wynajem nieruchomości

Inwestycja w nieruchomości – czy się opłaca Jeśli myśleliśmy o zainwestowaniu naszych funduszy z pewnością przez myśl przeszła nam inwestycja w nieruchomości. Jest to pewien stabilny sposób zainwestowania naszego kapitału, który oprócz swojej pewności może zapewniać nam zysk. Dlatego też stał się to najpopularniejszy sposób na lokowanie funduszy wśród polaków. …

Wnętrza
Miłość a przeprowadzka

Ten jedyny/ta jedyna W końcu nadszedł ten moment! Znaleźliśmy miłość naszego życia(a przynajmniej tak w danym momencie uważamy). Jesteśmy przekonani, że jest to ten jedyny/ta jedyna, i teraz chcemy poczynić następny krok w naszej znajomości. Może do ślubu jeszcze nam nie spieszno… Ale może przeprowadzka do wspólnego mieszkania?! Spokojnie, pamiętajmy, …

Wnętrza
Budowa domu marzeń

Budowa domu – ale jak się za to zabrać Wybudowanie naszego własnego domu, jest częstym marzeniem wśród rodzin, czy par. Dom dostosowany dokładnie do naszych potrzeb i gustu! Jednak wiadomo, że oprócz marzeń potrzebna jest tu solidna praca i organizacja, a przede wszystkim pieniądze – w końcu dom sam się …