Garaż blaszany, wydawać by się mogło, że taka licha konstrukcja niewiele może przetrwać, a jednak garaże blaszane produkowane są od wielu lat i cieszą się coraz większą popularnością. Dlaczego? Jego popularna nazwa to blaszak, jest to konstrukcja z połączonych ze sobą spawem ceowników. Konstrukcja ta pokryta jest blachą falową różnej grubości w zależności od producenta oraz wymagań klientów. Co jednak czyni, że konstrukcja ta jakże wyjątkowa w swej prostocie podbija serca klientów już od dziesięcioleci w Polsce i w Europie? Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat garaży blaszanych, przeczytaj ten artykuł od A do Z.
Wielofunkcyjne budowle
Główną funkcją garażu jest przechowywanie samochodu i od tego zapewne się zaczęła cała historia. Jednak niesamowite zdolności garaży blaszanych i ich wytrzymałość sprawiły, że nie tylko można było w nich przechowywać samochody. Garaż ten można było rozebrać na części. Po demontażu przez ekipę fachowców lub samodzielnie można już było przenieść go w inne miejsce np. na plac budowy, lub działkę. W ten sposób ten sam właściciel mógł używać go jako składziku na narzędzia dla swoich budowlańców lub jako altanki. Kiedy budowa się skończyła i garaż już nie był potrzebny, właściciel mógł go odsprzedać komuś innemu za niewielkie pieniądze. W ten sposób garaże blaszane zaczęły krążyć po Polsce i zyskiwać coraz to większą sławę i rozgłos. W niedługim czasie blaszak był towarem potrzebnym na każdej budowie. Coraz częściej wykorzystuje się je również na ogródkach działkowych jako składziki na ziemię czy narzędzia. Swoją uniwersalność zawdzięczają m.in. niewielkiej wadze, elastyczności konstrukcji oraz wytrzymałości.
Nieskończone możliwości
Niesamowita ilość zastosowań sprawia, że stał się on niezwykle rozchwytywany i posiada nieskończone możliwości. Wspomniany już składzik na narzędzia to jedynie jedna z jego funkcji. Tworzone są altany na wymiar z okienkami i werandami dla chętnych letnich uciech na łonie natury. Jeśli chcemy spędzić wakacje na działce na mazurach w dziczy, możemy zamówić postawienie tam blaszaka i mieć dostęp do schronienia w razie nawałnicy. Będzie to także bezpieczny sposób garażowania dla naszych rowerów. Po wakacjach natomiast możemy go zdemontować i postawić koło domu, jako dodatkowe miejsce na opał. Jeśli natomiast lubimy majsterkować koło domu, możemy doprowadzić tam prąd wodę i zrobić z niego prawdziwą wiejską szopę, gdzie wykonamy, co tylko będziemy chcieli z drewna i metalu. Jeśli natomiast chcesz trzymać w blaszaku, swoje trzy samochody swobodnie możesz zamówić potrójny garaż z wielką bramą otwieraną w górę. Pozostaje Ci zrobić do tego piękną wylewkę.
Garaże blaszane może nie są najpiękniejsze na świecie, jednak nie zawsze o to nam chodzi. Czasami wystarczy, żeby było solidnie, praktycznie niezawodnie i po prostu dobrze. Dzięki swojej wszechstronności i wielu możliwym zastosowaniom podbiły rynek Polski oraz są naszym towarem eksportowym. Jeżdżąc po Polsce widać je niemal na każdej posesji i przy wielu domach, zarówno tych nowych, jak i starych.