Polyporus- grzyb leczniczy skutecznie blokujący rozrost nowotworu oraz zwalcza skutki uboczne chemioterapii.

Poza wnętrzami

Polyporus umbellatus ( Żagiew Okółkowa ) wyrasta również w naszych rodzimych, polskich lasach.
Ma ona postać krzaczkowatą, może osiągać wagę nawet do 20 kg. Występuje przeważnie pod dębami oraz bukami.

Pochodzenie rośliny

Żagiew Okółkowa z j. chińskiego tłumaczona jest jako: „Leki pobożnego wieśniaka” Pierwsze wzmianki o Żagwi Okółkowej pojawiają się już sprzed prawie 2000 lat.
Stosowanie tego grzyba w Chinach ma bardzo długą i bogatą tradycję. Jego zastosowanie w tradycyjnej chińskiej ludowej medycynie jest powszechne i popularne jak nigdy wcześniej.
Ponieważ -odkryto fantastyczne substancje czynne, które ukrywał ten grzyb.

Skład chemiczny Polyporus

W grzybie Żagiew Okółkowa występuje substancja zwana jako ergosterol, kwas alfahydroksytetrakozanowy, biotyna (Witamina B) oraz polisacharydy i polipeptydy.
Sucha roślinna masa owocnika zawiera 7, 9% surowych protein, 45, 6% substancji balastowych, 0, 5% węglowodanów i 6, 6% substancji mineralnych.
Oprócz tego w roślinie zostały stwierdzone znaczne ilości wapnia, potasu, żelaza oraz znikome ilości sodu i śladowych ilości pierwiastków: manganu, miedzi, cynk.

Zdrowie – właściwości lecznicze grzyba- w profilaktyce

Grzyb oddziałuje moczopędnie, co potwierdziły liczne przeprowadzone badania medyczne Spożywanie grzyba, Żagiew Okółkowa powoduje zwiększone wydalanie wody, sodu oraz chlorków.

Uwaga!
Polyporus nie powoduje występowania efektu ubocznego, czyli: nadmiernego wydalania potasu przez ludzi organizm.
Z tego właśnie względu jest znacznie lepszy w zastosowaniu od- tradycyjnych leków moczopędnych.
Ponadto działanie grzyba skutecznie hamuje rozwój raka- m.in. poprzez hamowanie aktywności kwasu dezoksyrybonukleinowego (DNA) komórek nowotworowych. Roślina ta powoduje również zredukowanie/ zneutralizowanie znanych szerzej- nieprzyjemnych skutków ubocznych chemioterapii lub radioterapii. Warto go stosować w łagodzeniu np.: ból głowy lub nudności.

Podsumowując:
Ten rodzaj/ gatunek/ typ grzyba (Polyporus) dostępny jest w różnych sklepach stacjonarnych i internetowych, a także na aukcjach internetowych w formie ekstraktów – będącego dostępnym również w kapsułkach.

Poza wnętrzami
Co zrobić, gdy doskwierają nam problemy ze snem?

Czy po przebudzeniu czujesz się, jakbyś nie spał całą noc? Może spędziłeś ją bardzo pracowicie i nie było czasu, aby się wyspać, a może dręczą Cię koszmary? Może jest tak, że po przebudzeniu, bolą Cię plecy i twój sen, zamiast okazać się zdrowym i kojącym wypoczynkiem okazuje się, że był …

Poza wnętrzami
Profesjonalna rozbiórka obiektów

Wyburzenie niepotrzebnego budynku zawsze jest sporym wyzwaniem, nawet jeśli chodzi tylko o niewielki dom czy obiekt gospodarczy. W większości przypadków nie możemy zabierać się za to samodzielnie, nawet jeśli wydaje się nam, że jesteśmy w stanie temu podołać. Nieprawidłowe wykonywanie tego typu prac może być bardzo niebezpieczne. Zwykle trzeba przy …

Poza wnętrzami
Flipcharty na konferencjach biznesowych

Flipchart jest rodzajem pomocy naukowej, którą bardzo powszechnie można zaobserwować nie tylko w czasie konferencji biznesowych, ale również w kadrach filmów czy seriali. Jeśli chcesz, by Twoje słowa zyskały mocniejszy wydźwięk, a spotkanie nabrało bardziej biznesowego charakteru – wykorzystaj flipcharty! Czym są flipcharty? Są to rodzaje mobilnych tablic, dostępnych na …