Pomysły na urządzenie pokoju dla rodzeństwa, łóżko piętrowe, podwójne biurko… co jeszcze?

Wnętrza

Niełatwo jest urządzić pokój dla rodzeństwa tak, aby każdy z małych lokatorów był zadowolony i miał swój własny, choćby kawałek przestrzeni. Dlatego przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą ci aranżacji pokoju dziecięcego.

Pokój dla dzieci – jak urządzić?

Podczas aranżacji każdego pokoju dziecięcego podstawową zasadą jest zachowanie podziału na strefy odpoczynku, zabawy oraz nauki. I często już to sprawia problemy, zwłaszcza gdy dysponujesz niewielką przestrzenią w bloku. Dodatkowo zadanie się utrudnia, gdy mowa jest o pokoju dla rodzeństwa, w którym każde z dzieci chciałoby mieć miejsca do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Jak to ze sobą pogodzić? Na początku mamy wskazówkę, gdzie szukać inspiracji – pomysły na urządzenie pokoju dla dzieci podejrzysz w serwisie www.WnetrzeiStyl.pl. Tam znajdziesz porady dotyczące wyboru mebli, dekoracji.

A jak to potem przełożyć na realne potrzeby rodzeństwa? Tu już my przychodzimy z pomocą!

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Łóżko piętrowe to najlepsze rozwiązanie, gdy pokój jest mały, a chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Możesz postawić na klasyczne modele lub nieco odbiec od schematu. Jak?

Nasza pierwsza propozycja dotyczyć będzie głównie mieszkań w kamienicy bądź w domu, gdzie sufit jest bardzo wysoki. Zamiast kupować klasyczne łóżko piętrowe, zbuduj antresolę. Takie miejsce daje większe poczucie prywatności, a nawet kilkulatek czasami potrzebuje odseparować się od swojego rodzeństwa lub – od rodziców. Tutaj trzeba pamiętać o tym, aby zadbać o bezpieczne schodki.

Nie masz takiej możliwości? O nic się nie martw. Zorganizuj prywatną przestrzeń wokół łóżka piętrowego przy pomocy półeczek, regałów, które dzieci mogą sobie wypełnić swoimi ukochanymi zabawkami, przedmiotami.

Dwa łóżka w pokoju dla rodzeństwa

Jeśli miejsce na to pozwala, można też zakupić dwa osobne łóżka. Takie rozwiązanie sprawdza się głównie w przypadku tych pokoi, które zbudowane są na planie kwadratu. Wtedy całe pomieszczenie można podzielić na „pół” i odseparować np. przy pomocy kolorów.

Nad łóżkiem każdego z dzieci niech zawiśnie dekoracyjny napis z imieniem, aby nie było wątpliwości, do kogo należy. To prosty sposób na pokazanie, która przestrzeń jest „moja”.

Biurko dla rodzeństwa – podwójne czy dwa pojedyncze?

Podwójne biurko dla rodzeństwa jest najlepszym rozwiązaniem z logistycznego punktu widzenia. Jeden blat, ale podwójne krzesła i półeczki – to pozwala zaoszczędzić miejsce, a także bezproblemowo uwzględnić wszystkie potrzebne meble.

Czy to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Tu już wszystko będzie zależeć od samych dzieci. Dlaczego? To proste – powiedz nam, czy wyobrażasz sobie nieustannie kłócące się rodzeństwo, które spokojnie siedzi ramię w ramię i samodzielnie odrabia pracę domową? Albo inaczej: jest pomiędzy nimi zgoda, porozumienie, co tylko zachęca do tego, żeby zamiast uczyć się… knuć spiski lub planować kolejną szaloną zabawę.

Problem z podwójnym biurkiem jest taki, że dzieci, pracując jednocześnie, mogą mieć problemy ze skupieniem uwagi lub po prostu – przeszkadzać sobie. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, zamiast kupować jednego podwójnego, wybierz dwa osobne biurka i przedziel je regałem.

Wizualny podział pokoju dla dzieci

Naszą ostatnią wskazówką jest wizualny podział pokoju dla dzieci. Nie chodzi oczywiście o to, aby teraz jedna połowa była w zupełnie innym stylu – różnica może wynikać z kolorów lub dodatków. Meble, podstawowe wyposażenie niech będzie uniwersalne, pozwól natomiast rodzeństwom spersonalizować swoją część.

I niech w każdej połowie znajdzie się tablica kreatywna, na której można zamieszczać swoje zdjęcia, obrazki, ważne notatki lub pamiątki z podróży.

Kategoria: budowa, dom

 

Wnętrza
Naprawa drzwi

Szukasz sprawdzonej firmy oferującej wykonanie takie zlecenia jak renowacja drzwi drewnianych w Twojej okolicy ? Nasza firma zajmuje się usługami takimi jak: renowacja drzwi drewnianych , wymiana zamków , serwis drzwi oraz usługi ślusarskie wykonane przez naszego ślusarza. Jesteśmy dla Państwa dostępni w i okolicach. Świadczymy usługi dla klientów indywidualnych, …

Wnętrza
Naprawa okien

Szukasz sprawdzonej firmy, która oferuje taką usługę jak naprawa okien w Twojej okolicy? Nasza firma zajmuje się zleceniami: naprawa okien , renowacja okien PCV , renowacja okien drewnianych oraz serwis okien . Jesteśmy dla Państwa dostępni w i okolicach. Świadczymy te wszystkie usługi dla naszych klientów indywidualnych oraz firm, które …

Wnętrza
Zwalczanie szczurów – deratyzacja

Deratyzacja jest procesem, podczas którego profesjonaliści, zajmą się tym, żeby w danym miejscu nie było problemu z gryzoniami. Zwalczanie myszy i szczurów jest bardzo ważnym procesem, które powinien odbywać się regularnie w budynkach mieszkalnych, blokach, jak i biurowcach. Musimy pamiętać, że deratyzacja szczurów lub jeśli ktoś woli nazywać ten proces …