Pomysły na urządzenie pokoju dla rodzeństwa, łóżko piętrowe, podwójne biurko… co jeszcze?

Wnętrza

Niełatwo jest urządzić pokój dla rodzeństwa tak, aby każdy z małych lokatorów był zadowolony i miał swój własny, choćby kawałek przestrzeni. Dlatego przedstawiamy kilka sposobów, które pomogą ci aranżacji pokoju dziecięcego.

Pokój dla dzieci – jak urządzić?

Podczas aranżacji każdego pokoju dziecięcego podstawową zasadą jest zachowanie podziału na strefy odpoczynku, zabawy oraz nauki. I często już to sprawia problemy, zwłaszcza gdy dysponujesz niewielką przestrzenią w bloku. Dodatkowo zadanie się utrudnia, gdy mowa jest o pokoju dla rodzeństwa, w którym każde z dzieci chciałoby mieć miejsca do odpoczynku, zabawy oraz nauki. Jak to ze sobą pogodzić? Na początku mamy wskazówkę, gdzie szukać inspiracji – pomysły na urządzenie pokoju dla dzieci podejrzysz w serwisie www.WnetrzeiStyl.pl. Tam znajdziesz porady dotyczące wyboru mebli, dekoracji.

A jak to potem przełożyć na realne potrzeby rodzeństwa? Tu już my przychodzimy z pomocą!

Łóżko piętrowe dla rodzeństwa

Łóżko piętrowe to najlepsze rozwiązanie, gdy pokój jest mały, a chcesz maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Możesz postawić na klasyczne modele lub nieco odbiec od schematu. Jak?

Nasza pierwsza propozycja dotyczyć będzie głównie mieszkań w kamienicy bądź w domu, gdzie sufit jest bardzo wysoki. Zamiast kupować klasyczne łóżko piętrowe, zbuduj antresolę. Takie miejsce daje większe poczucie prywatności, a nawet kilkulatek czasami potrzebuje odseparować się od swojego rodzeństwa lub – od rodziców. Tutaj trzeba pamiętać o tym, aby zadbać o bezpieczne schodki.

Nie masz takiej możliwości? O nic się nie martw. Zorganizuj prywatną przestrzeń wokół łóżka piętrowego przy pomocy półeczek, regałów, które dzieci mogą sobie wypełnić swoimi ukochanymi zabawkami, przedmiotami.

Dwa łóżka w pokoju dla rodzeństwa

Jeśli miejsce na to pozwala, można też zakupić dwa osobne łóżka. Takie rozwiązanie sprawdza się głównie w przypadku tych pokoi, które zbudowane są na planie kwadratu. Wtedy całe pomieszczenie można podzielić na „pół” i odseparować np. przy pomocy kolorów.

Nad łóżkiem każdego z dzieci niech zawiśnie dekoracyjny napis z imieniem, aby nie było wątpliwości, do kogo należy. To prosty sposób na pokazanie, która przestrzeń jest „moja”.

Biurko dla rodzeństwa – podwójne czy dwa pojedyncze?

Podwójne biurko dla rodzeństwa jest najlepszym rozwiązaniem z logistycznego punktu widzenia. Jeden blat, ale podwójne krzesła i półeczki – to pozwala zaoszczędzić miejsce, a także bezproblemowo uwzględnić wszystkie potrzebne meble.

Czy to dobre rozwiązanie? I tak, i nie. Tu już wszystko będzie zależeć od samych dzieci. Dlaczego? To proste – powiedz nam, czy wyobrażasz sobie nieustannie kłócące się rodzeństwo, które spokojnie siedzi ramię w ramię i samodzielnie odrabia pracę domową? Albo inaczej: jest pomiędzy nimi zgoda, porozumienie, co tylko zachęca do tego, żeby zamiast uczyć się… knuć spiski lub planować kolejną szaloną zabawę.

Problem z podwójnym biurkiem jest taki, że dzieci, pracując jednocześnie, mogą mieć problemy ze skupieniem uwagi lub po prostu – przeszkadzać sobie. Jeśli jednak nie ma innej możliwości, zamiast kupować jednego podwójnego, wybierz dwa osobne biurka i przedziel je regałem.

Wizualny podział pokoju dla dzieci

Naszą ostatnią wskazówką jest wizualny podział pokoju dla dzieci. Nie chodzi oczywiście o to, aby teraz jedna połowa była w zupełnie innym stylu – różnica może wynikać z kolorów lub dodatków. Meble, podstawowe wyposażenie niech będzie uniwersalne, pozwól natomiast rodzeństwom spersonalizować swoją część.

I niech w każdej połowie znajdzie się tablica kreatywna, na której można zamieszczać swoje zdjęcia, obrazki, ważne notatki lub pamiątki z podróży.

 

Wnętrza
Królewska kuchnia

Dlaczego kuchnia powinna być praktyczna? Bo tu każda pani lub pan domu ciężko pracują by przygotować pyszne posiłki dla całej rodziny. Dlaczego kuchnia powinna być ciepła, miła i przytulna? Dlatego, ze tutaj spotykają się domownicy by spędzić razem czas, zjeść, porozmawiać, przyjąć gości lub po prostu odpocząć. To tutaj meble …

Wnętrza
Fotele ogrodowe idealne do relaksu na świeżym powietrzu

Najlepiej odpoczywa się na świeżym powietrzu Relaks na świeżym powietrzu to przyjemność, na którą nie zawsze możemy sobie pozwolić. Ale jak już nadchodzą ciepłe dni, każdy z nas stara się uciekać z blokowiska, murów i betonu na świeżą trawę, aby wśród drzew i kwiatów oddychać świeżym powietrzem. Pikniki na zielonej …

Wnętrza
Komfortowe krzesła tapicerowane do jadalni

Aby jadalnia właściwie spełniała przeznaczoną dla niej rolę, powinna być komfortowa oraz dopasowana do potrzeb domowników. Jak można osiągnąć to założenie? Przede wszystkim wyposażając ją w odpowiednie meble. Podstawą komfortu i wygody w jadalni są odpowiednio dobrane krzesła. Sprawdź, jakie modele nadają się do danego stylu i czym należy się …